VUSAPL
SNAS
OEKO TEX
OEKO-TEX LEATHER STANDARD
Gintex 50 rokov

NOVINKA! Norma LEATHER STANDARD by OEKO-TEX

oekotex-leather.jpg

index.png


NOVINKA! Norma LEATHER STANDARD by OEKO-TEX®


Medzinárodná asociácia pre výskum a skúšanie v oblasti textilnej a kožiarskej ekológie zverejnila v januári 2017 novú normu LEATHER STANDARD by OEKO-TEX®.

leather-standard-logo-1-image-rc.jpg

Norma sa týka skúšania a certifikácie výrobkov z kože a výrobkov s podielom z kože napr. obuv, odevy, kožené doplnky, kožené čalúnenie (nábytok,automotiv) a pod. Uvedená norma popisuje špecifické požiadavky na výrobok najmä vo vzťahu k limitným koncentráciám obsahu potenciálne škodlivých a nebezpečných chemických látok, obsahu biologicky aktívnych produktov a retardérov horenia a ďalších látok, ktoré koža na výrobku môže obsahovať.

Žiadateľ, výrobca alebo predajca, ktorému bolo udelené, na základe skúšok a certifikácie výrobku, získa oprávnenie používať značku: „Dôvera ku koži - Kožený tovar skúšaný na obsah škodlivín podľa LEATHER STANDARD by OEKO-TEX®".

oekotex-leather-2.jpg

VÚTCH-CHEMITEX, spol. s r.o. v Žiline, člen Medzinárodnej asociácie pre výskum a skúšanie v oblasti textilnej a kožiarskej ekológie, sa uchádza o udelenie akreditácie podľa novej normy v systéme OEKO-TEX® v priebehu r.2017.

V 2.štvrťroku 2017 usporiadame odborný seminár k 25.výročiu združenia OEKO-TEX® v rámci, ktoré budú poskytnuté aj detailnejšie informácie k novej norme na výrobky z kože.

 

Vytlačiť stránku